Nasze projekty

 

I. TURNIEJE DLA MŁODZIEŻY I OSÓB DOROSŁYCH

Akademia Siatkówki Pliński & Wika aktywnie włącza się w propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez organizacje turniejów siatkarskich.
- Wspólnie ze stowarzyszenie "Aktywne Kosakowo" zorganizowaliśy turniej drużyn amatorskich w hali widowiskowo-sportowej w Kosakowie;
-  w SP Starzyno zorganizowaliśmy jeden z turniejów "Kaszubskiej Ligi Mini siatkówki" dla dziewcząt w kategorii "dwójek";
-  w Bolszewie we współpracy z Gminą Bolszewo przeprowadziliśmy zawody pt. "I Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej";
-  w Luzinie na boiskach plażowych zorganizowaliśmy turniej siatkówki plażowej dla zawodników i zawodniczek z ASP&W;
- w Łebie odbył się Turniej Świąteczno-Noworoczny w Mini siatkówce Dziewcząt i Chłopców
- w Pucku zorganizowaliśmy dla zawodnikow Akademii "Mikolajkowy Turniej Mini siatkowki"
- w Redzie organizujemy turnieje ligowe młodziczek, które odbywają się pod egidą Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej

II. OBOZY SPORTOWE 


W okresie wolnym od nauki szkolnej oganizujemy obozy siatkarskie pt. "Wakacje z Mistrzami".

Dotychczas odpoczywaliśmy w górskiej Krynicy-Zdrój, nad morzem w Łebie oraz nad jeziorem Człuchowie. 

Dzieci i młodzież z Redy, Łeby, Helu, Gminy Luzino, Gminy Kosakowo, Gminy Wejherowo, Gminy Gniewino, Gminy Puck i Pucka aktywnie wypoczywało zdrowo i sportowo w czasie wakacji.

W programie obozu opócz treningów z mistrzami Danielem Plińskim i Marcinem Wiką były: spływ pontonami rzeką Poprad, zajęcia w paku linowym, kąpiele na basenach i kąpieliskach strzeżonych, nauka jazdy na łyżwach, zabawa w Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze oraz wycieczki górskie i autokarowe. 

III. FESTIWAL SIATKÓWKI 


Chcemy integrować młodzież oraz rodziców z Gmin i Miast, w których fukcjonuje Akademia. Dlatego na początku każdego sezonu organizujemy wyjątkową imprezę sportową pod nazwą "Festiwal Siatkówki".

W 2019 i 2020 roku impreza odbyła się na boiskach do siatkówki plażowej w Pucku.

Cieszymy się, że wzięła w nich bardzo duża liczba naszych podopiecznych poczynając od tych najmłodszych z  klas I-III, które bawiły się wraz z całymi rodzinami.

W czasie festiwalu odbyły się turniej siatkówki dla młodzieży i rodziców, konkursy i tory przeszkód, mecz rodziców "Rodzice kontra reszta Świata", rozgrzewka w formie tanecznej, porady fizjoterapeutów, kącik dla najmłodszych oraz poczęstunek w postaci grilla i lodów.

 

IV. LIGA MINI SIATKÓWKA DLA ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK  Z AKADEMII

 

Dla naszych zawodników i zawodniczek organizujemy "Ligę Mini siatkówki", w których rywalizują drużyny z poszczególnych miejscowości. 

 

Uczestnicy zawodów mogą w ten sposób podnosić swoje umiejętności techniczno-taktyczne w czasie gry.

 

Daniel Pliński i Marcin Wika na tych turniejach mają okazję poznać jeszcze lepiej poznać zawodników oraz przekazać im oraz trenerom wskazówki do dalszego rozwoju sportowego.